שיטות ניסור בטון: מה חשוב לדעת?

ניסור בטון הוא תהליך המשמש לחיתוך או הסרת בטון בשיטות וכלי חיתוך שונים. כיום יש מספר שיטות לעשות זאת, וכאן בחברת שחר צדיק נגלה ארבעה סוגים של טכניקות ניסור בטון, ומהי השיטה המומלצת כיום למשימות ניסור של בטון:

שיטות ניסור בטון ואופן הפעולה

ניסור יהלום:

ניסור יהלום מהווה טכניקת חיתוך המשתמשת בראש יהלום לחיתוך בטון. כלי החיתוך הזה יוצר שחיקה מדויקת, ומאפשר לחתוך את הבטון בצורה יעילה. ראש היהלום מועבר דרך הבטון, ובעזרת מכונה ייעודית, ניתן לחתוך את הבטון בהדרגה. ניסור באמצעות יהלום הוא רב תכליתי וניתן להשתמש בו לחיתוך קטעי בטון עבים, בטון מזוין וחומרים קשיחים אחרים.

ניסור שטוח:

ניסור שטוח, המכונה גם ניסור כבישים, היא טכניקת חיתוך בטון נפוצה המשמשת ליצירת חתכים אופקיים במשטחים שטוחים כגון רצפות בטון, מדרכות וגשרים. מכונת החיתוך, המצוידת בלהב יהלום, נדחפת או מונעת מעצמה לאורך המשטח כדי לחתוך את הבטון.

ניסור קיר:

ניסור קיר משמש ליצירת חיתוכים אנכיים או אופקיים מדויקים בקירות או מבנים מבטון. מכונת ניסור הקיר, המצוידת בלהב יהלום, מותקנת על מסילה או מתקן המאפשרים חיתוך מבוקר לאורך השביל הרצוי.

קידוח ליבה:

למרות שזו לא בדיוק טכניקת ניסור, קידוח ליבה הוא תהליך המשמש ליצירת חורים במשטחי בטון. מקדחה ליבה, עם מעטה בצורת צינור חלול עם קצה של מקטעי יהלום, משמשת להסרת חלקים גליליים (ליבות) של בטון מקירות, רצפות או תקרות.

קידוח בטון שחר צדיק

ניסור מדויק של כל משטח באמצעות טכניקת יהלום

ניסור יהלום מהווה את הטכניקה היעילה ביותר לניסור של משטחי בטון שונים, הודות ליתרונות השיטה:

  • חיתוכים מדויקים: ניסור יהלום מאפשר לבצע חיתוכים מדויקים מאוד, מה שהופך אותו למתאים ליישומים שונים, לרבות ניסור צורות וזוויות מורכבות.
  • רטט מינימלי: בהשוואה לשיטות מסורתיות, כמו פטישים, ניסור יהלום מייצר רעידות מינימליות, ומפחית את הסיכון לנזק מבני לאזור שמסביב.
  • הפחתת רעש: שיטה זו שקטה יחסית, מה שהופך אותה לבחירה המועדפת בסביבות רגישות לרעש.
  • ללא חיתוכי יתר: ניסור יהלום אינו גורם לחיתוך יתר, כלומר אין פינוי חומר עודף מעבר לקו החיתוך הרצוי.

בין שמדובר בפרויקט קטן או גדול, ניסור או קידוח בטון צריך להתבצע בצורה מדויקת, תוך התחשבות בתוואי השטח, עובי הבטון, התוצאות הרצויות וגורמים הנדסיים שונים. אם אתם מעוניינים בשירות מקצועי עם ניסיון עתיר בתחום, חברת שחר צדיק כאן עבורכם.

החברה שלנו מייבאת את מיטב כלי הניסור והעבודה הטובים בעולם, ואנו מתמחים במגוון עבודות בטון בהתאמה אישית. המומחים ההנדסיים שלנו מתכננים בקפידה כל פרויקט, תוף תיאום מלא עם לקוחותינו.

לאחר גמר התכנון והשגת האישורים הנדרשים, אנחנו מבצעים את המלאכה במלואה, עם ניסור בטון איכותי עם נזקים מזעריים. אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל עת ונשמח לספק לכם שירות אישי לכל מטרה, בכל פרויקט מחדש.